PlayStation Plus Otomatik Yenileme Kapatma

PlayStation 4 üzerinde çevrimiçi oyun oynamak, yılda 60`tan fazla oyuna ücretsiz sahip olmak, özel indirimlerden faydalanmak vb. ekstra özelliklere sahip olmak için PlayStation Plus satın alıyoruz ama sunulan paketlerden hangisini seçersek seçelim otomatik yenilemem şartıyla satın alıyoruz. Hesabımızda geçerli bir ödeme yöntemi mevcutsa yada cüzdanımızda yeterli bakiye varsa süre sonunda PlayStation Plusotomatik olarak yenileniyor.  Bu yazıda pek çok kişinin takıldığı PlayStation Plus Otomatik Yenileme Kapatma yöntemini anlatacağım. Yapacağımız bu işlem çok basit olmasına karşın, PlayStation üzerinde karmaşık bir şekilde yerleştirilmiş.

 

PlayStation Plus Otomatik Yenileme Kapatma

Adım 1
Öncelikle ana ekrandan “Ayarlar” bölümüne geliyoruz sonrasında PSN sekmesine giriyoruz.

Adım 2
PSN bölümünde “Hesap Bilgileri” sekmesine giriyoruz.


 

Adım 3
Hesap Bilgileri” bölümünden “Hizmetler Listesi” ne giriyoruz.


Adım 4
Hizmetler Listesi bölümünde; eğer Türkiye PSN üyeliğiniz varsa, resimde görüleceği gibi isimsiz ve önizleme resmi olmayan bir hizmet var bunu seçmelisiniz. Diğer ülkelere ait PSN üyeliğiniz varsa; ikinci resimde görüleceği gibi “PlayStation®Plus” hizmetini seçmelisiniz.

 

Adım 5
Bu adımda “PlayStation®Plus:12 Aylık Üyelik (Suıbscription)”  seçimini yapıp ilerliyoruz.

Adım 6
Bu bölümde PlayStation®Plus üyeliğimiz ile iligli ayrıntılar geliyor ve bu ayrıntıların alt kısmında yer alan “Otomatik Yenilemeyi İptal Et” üzerine gelip ilerliyoruz.

 

Adım 7
Aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaştıysanız, artık PlayStation® Plus Otomatik Yenilemeniz iptal edildi. Otomatik yenilemeyi iptal etmeniz, aktif PlayStation® Plus üyeliğinizi sonlandırmayacaktır, geçerli olduğu süre boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir