Android Bildirimlerini Bilgisayardan Alma (Windows 10)

Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi (Anniversary Update) sayesinde Windows 10 yüklü bilgisayarınızda yada tabletinizde Android telefonunuzun bildirimlerini alabilirsiniz.

Android Bildirimlerini Bilgisayardan Alma; Bu özellik Android için Cortana uygulamasıyla mümkün ancak iOS yani Apple telefonlar için henüz desteklenmiyor. Cortana uygulaması sayesinde Windows 10 bildirim merkezinde gelen arama ve metin mesajlarını görebileceksiniz. Ayrıca yüklediğiniz herhangi bir uygulamadan bildirimler alabiliyor olacaksınız. Hatta ses komutlarıyla bilgisayarınızdan Android telefonunuzu kontrol edebileceksiniz. Örneğin “Hey Cortana, telefonumu bul” dediğinizde, Andorid telefonunuzun konumunu harita üzerinde görebileceksiniz.

Android Bildirimlerini Bilgisayardan Alma

1. Cortana Uygulamasını Google Play’den indirip kurun. Cortana uygulaması şu sıralar yalnızca US Store`da yer alıyor ancak buradan APK olarak edinebilirsiniz.

2. Uygulayı açın ve Windows hesabınızla oturum açın.
Not: Windows cihazınızda da oturum açmış olduğunuz hesap ile aynı hesap bilgilerini girmeniz gerekiyor.

3. Uygulamanın sol üst köşesindeki menü simgesine (üç nokta) dokunun ve Settings>Sync Notifications kısmına gidin.

4. Burada hangi türden bildirimleri almak istediğinizi seçmelisiniz. Sırasıyla “Cevapsız aramalar”, “Gelen mesajlar”, “Düşük pil” ve “Uygulama bildirimleri”.

İlk üç seçenek varsayılan açık olarak geliyor. Uygulama bildirimlerini aktif ettiğinizde, hangi uygulama bildirimlerini alacağınızı seçmelisiniz.

5. Windows 10 cihazınızda Cortana uygulamasını çalıştırın ve “Settings>Send notifications between devices” yada Türkçe olarak “Ayarlar>Cihazlar arasında bildirimleri gönder” seçeneğini aktif hale getirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir