En iyi uTorrent Alternatifleri

 

uTorrent istemcisi ne zaman büyük bir üne sahip oldu biliyor musunuz? Başlangıçta süper hafif ve hızlı çalışmasıyla BitTorrent vb. istemcileri bozguna uğratmıştı, taki BitTorrent Inc. uTorrent`i satın alana kadar. uTorrent devrinden sonra, istemci çirkin ve aldatmaca dolu reklamlarla doldu.

uTorrent reklamları

Nasıl bir torrent indiriyor olursanız olun BitTorrent yada uTorrent istemcilerine bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Bu istemciler yerine daha iyi alternatifler mevcut.

En İyi uTorrent Alternatifleri

qBittorrent: Açık kaynak ve temiz bir istemci.

qBittorrent, en iyi uTorrent alternatifidir. Küçük boyutlu, mümkün olduğunca az kaynak tüketen ve iletim uygulamarının minimal tasarımla çalıştırarak hızlı bağlantı hedefleyen bir istemcidir.

İstemciye entegre torrent arama motoru, DHT peer alışverişi, uzaktan kontrol, RSS indirme desteği, IP filtreleme gibi daha bir çok BitTorrent eklentileri içeriyor.

Windows yanı sıra, Linux, MacOS, FreeBSD hatta Haiku ve OS/2 desteği sunuyor.

qBittorrent Bilgi ve indirme için.

Deluge: Plug-in tabanlı, özelleştirilebilir istemci.

Deluge bir başka açık kaynak BitTorrent istemcisi ve ikinci sıraya koyabiliriz. Deluge henel olarak qBittorrent’e oldukça benzer ve aynı özelliklere sahip olsada Deluge’nin kendi özellikleri de var. Öne çıkan en önemli özelliği Plug-In yani eklentilerle özelleştirilebilir olması.

Deluge web, konsol yada GTK+ arayüzleri ile kullanılabilir.

Deluge Bilgi ve indirme için.

Transmission: En az güvenlik problemi.

Üçüncü olarak Transmission. Transmission Windows işletim sistemi için popüler olmayabilir ancak macOS ve Linux kullanıcıları tarafından bilinir. Ubuntu, Fedora gibi bilinen Linux dağıtımlarında yüklü olarak geliyor.

Resmi olarak Windows desteklenmiyor ancak Transmission-Qt Win projesi Windows üzerinden daha iyi çalışmak için çeşitli eklemeler ve değişiklikler ile gayri resmi bir Windows yapısıdır.

Transmission, libTransmission kütüphanesini kullanıyor. Deluge gibi bir başka sistem üzerinde servis olarak çalıştırabilirsiniz, daha sonra torrent iletimini yönetmek için masaüstünüzü kullanabilirsiniz.

Transmission tanıdık olmayan bir arayüze sahiptir. Mümkün olduğunda basit olacak şekilde tasarlanmıştır. Tipik bir BitTorrent istemcisi arayüzüne sahip olsada daha basittir. Torrent’e çift tıklatarak daha fazla bilgi alabilir ve indirmek istediğiniz dosyaları seçebilirsiniz.

Transmission Bilgi ve indirme için.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir