Skype Görüntülü/Sesli Görüşmeleri Kaydetme

Skype; dünyanın en popüler VOIP ve anlık mesajlama sistemi. 2003`de kurulan Skype, 2011`de Microsoft birleşmesinden sonra daha da popüler oldu. Skype hemen hemen tüm işletim sistemlerini destekliyor Mac, Windows, Android, iOS gibi. Bu sebeple neredeyse tüm internet kullanıcılar Skype kullanıyor.  Skype anlık mesajlarınızı tercihinize göre yerel olarak kaydedebiliyor ancak sesli görüşmeleri ve görüntülü görüşmeleri kayıt etmiyor. Bende bugün bununla ilgili Skype Görüntülü/Sesli Görüşmeleri Windows,Mac, iPhone/iPad ve Andorid üzerinde kaydetme ile ilgili bu yazıyı yazıyorum.

Skype Görüntülü/Sesli Görüşmeleri Kaydetme

Skype Görüntülü/Sesli Görüşmeleri Windows Üzerinde Nasıl Kaydedilir :

Skype Görüntülü/Sesli Görüşmeleri Windows üzerinde kayetme işini en iyi yapan “Pamela For Skype” programıyla gerçekleştirebilirsiniz. Programın Ücretli ve Ücretsiz sürümleri mevcut olup, ücretsiz sürüm ile 15 dakikaya kadar olan görüşmeleri kayıt edebilirsiniz. Üretici sayfasına buradan ulaşabilir Ücretli ve Ücretsiz sürümleri karşılaştırabilirsiniz. Yada ücretsiz sürümü buradan indirebilirsiniz. Eğer Pamela For Skype`ın ücretsiz sürümü sizi tatmin etmediyse yada ücretli sürümü almak istermiyorsanız alternatif olarak tamamen ücretsiz ve herhangi limiti olmayan “Free Skype Recorder” programını kullanabilirsiniz.

Diğer Kullanışlı Ücretsiz Alternatifler:  Skype Auto Recorder, VodBurner
Not : “Pamela For Skype” Metro UI Skype ile yani tümleşik Windows 8 versionu ile çalışmaz, dolayısıyla Windows 8 kullanıyorsanız Skype`ın Masaüstü sürümünü indirip kullanmanız gerekiyor.

 

Skype Görüntülü/Sesli Görüşmeleri Mac Üzerinde Nasıl Kaydedilir :

Skype Görüntülü/Sesli Görüşmeleri Mac üzerinde kaydetme işini yapan birçok program mevcut ancak bu işi en iyi yapan Ecamm Call Recorder  programı. Bu program ücretli ancak tüm deneme sürümünü herhangi kısıtlama olmadan bir süre kullanabilirsiniz.
Eğer Ecamm Call Recorder`ın deneme sürümü sizi tatmin etmediyse yada ücretli sürümü almak istermiyorsanız alternatif olarak kişisel kullanımı tamamen ücretsiz ve herhangi limiti olmayan VodBurner programını kullanabilirsiniz.

 

Skype Görüşmeleri iPad/iPhone Üzerinde Nasıl Kaydedilir :

Skype Görüşmeleri iPad/iPhone üzerinde kaydetmek Windows veya Mac`de olduğundan çok farklı. Bunun için önerdiğim aplikasyon tamamen ücretsiz olan QuickVoice Recorder. Öncelikle yapmanız gereken Skype üzerinden görüşmeyi başlatmak sonrasında Skype`ı kapamadan arka plana geçin ve QuickVoice Recorder`ı çalıştırın, tekrar Skype ekranına dönmeniz problem yataratabilir bu sebeple QuickVoice Recorder ekranında kalmanızı öneriyorum.

 

Skype Görüşmeleri Andorid Üzerinde Nasıl Kaydedilir :

Skype Görüşmeleri Andorid üzerinde kaydetmek için önerdiğim aplikasyon tamamen ücretsiz olan Call Recorder Phone. Programı kurduktan sonra ayarlardan otomatik kayıt özelliğini aktif edin sonrasında program görüşmelerinizi izleyerek otomatik kayıt ediyor.

Artık Skype görüşmelerini Windows,Mac, iPad/iPhone ve Andorid üzerinde kayıt edebiliyorsunuz. Sizden ricam kayıt almadan önce karşınızdanin iznini alın, izinsiz alınan kayıtların herhangi bir yerde kullanılması yada yaınlanması yasal değildir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir